Protez Diş Tedavisi

Protetik Diş Tedavisi(Protez)
Diş dizisindeki veyahut ağız içindeki yumuşak dokularda meydana gelen kayıpların meydaan getirdiği konuşma, fonksiyon ve kötü görüntünün oluşturduğu meseleleri, bunların protezlerle rehabilitasyon yöntemlerini, tedavide sarfedilen gereçleri araştıran bilim dalıdır.
Aynı vakitte mafsal ve çenenin kapanış faaliyetlerini (oklüzyon) incelemektedir.
Tedavilerimiz
Porselen diş
Zirkonyum diş
Porselen Lamina
Hareketli Protezler
İmplant üstü Protezler
Porselen Diş
Metal takviyeli porselen diş; Alt yapısı metalden meydana gelen üst yapısı estetik gaye ile porselen uygulanan dişlerdir.
Tam porselen; Estetik alanda dişin bütününün porselen bulunduğu diştir.
Maaliyeti başka porselen dişlere göre henüz yüksektir.
Dişler tek başına kaplanabildiği gibi, diş eksikliklerinde köprü şeklinde komşu dişler de dahil edilerek sabit protez programı uygulanmaktadır.
Estetik emelli hastanın talebi tarafında da kaplama uygulanmaktadır.
Zirkonyum Diş
Zirkonyum takviyeli porselen diş; Alt yapı metal adına ona göre beyaz renkte olan zirkonyum elementinden uygulanmaktadır.
Işık geçirgenliği metale göre daha düşük olması ve ince diş etinden grimsi rengin yansımaması hasebiyle henüz estetiktir ve daha fazla ön dişlerde seçenek edilir.
Arka dişlerde ise metale göre henüz kırılgan yapıda olması hasebiyle defa uzun köprülerde metale göre daha düşük seçenek edilir.
Porselen Lamina
Dişlerin yanlızca ön yüzeyinde minimal aşındırma yapılarak hazırlanan yaprak diş olarak malum porselenden uygulanan dişlerdir.
Hareketli Protezler
Hastanın takıp çıkardığı ve temizliğini yaptığı protezlerdir.
Pek defa çeşidi yer almaktadır.
İmplant üzerine yapılabildiği gibi dişlerle beraber ya da tamamiyle dişsiz şeklinde de uygulanmaktadır.
Hareketli Bölümlü Protezler
Klasik Dinamik Bölümlü Protezler; Tutuculuk için kroşelerden (hastanın kanca olarak bildiği) yararlandığımız classic protezlerdir.
Hassas Tutuculu Dinamik Bölümlü Protezler; Estetik olarak kroşelerin görünmediği muhtelif sistemlerle uygulanan protezlerdir.
Çeşitleri
1.
Mrt Anker Yaylı Sistem
2.
Asc Anker
3.
Bredent Anker
4.
Rhen 83
Tam Protezler; Hiç dişi olmayan hastalar için uygulanan classic protezlerdir.
Kullanımının konforlu olmaması hasebiyle hastalarımıza seçenek olarak sabit tedaviye yakın olarak implant tedavisini öneriyoruz.
İmplantüstü Protezler
İmplantüstü Sabit Protezler; 1 ya da daha çok diş eksikliğinin yer aldığı, hastanın sistemik durumunun cerrahiye destur verilen ve kafi kemiğin yer aldığı hallerde seçenek edilir.
Dişlerinin kaplanmasını istemeyen ya da dinamik protez kullanmak istemeyen hastalarımız için seçenek tek tedavidir ve sabit tedaviye en yakın tedavidir.
İmplantüstü Dinamik Protezler; Kemik kalınlığının kafi bulunmadığı hallerde iki ya da daha çok implantın üstüne hazırlanan dinamik protezlerdir.
Klasik dinamik proteze göre konforu henüz yüksektir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Website Traffic Generator
Website Traffic Generator